אודות

מי אנחנו ומה אנחנו עושים

בשנת 2001 הקים המהנדס רון ארד את חברת ארד בדק בית. מטרתו היתה לאחד את ניסיונו המעשי בענף הבניה עם התמצאותו העיונית בתקנים כדי לעזור לדיירים מול ליקויי הבנייה הקיימים בביתם. כיום אנחנו מונים צוות של שבעה מהנדסי בנין מנוסים ומומחים, כאשר חלק מאיתנו מתמחה בבדיקת שטחים משותפים בבניינים. בפעילות עם דיירים אנחנו ממשיכים את אותו מהלך של יישום הידע המעשי והעיוני למען הדיירים.


מה יש לנו לומר על בדיקת רכוש משותף?

 

מה בין בדק בית לדירה פרטית לבדק בית לבית משותף? לכאורה – אותו מהנדס, אותו קבלן, אותם תקנים,  למעשה – התנהלות אחרת, החלטות אחרות, לווי אחר. כבר מההחלטה מתי לבצע את הבדיקה ההנדסית בבית משותף – יש מקום ללווי ויעוץ שלנו. ישנם בניינים שנמליץ להם לערוך את הבדיקה בשלב מוקדם וישנם כאלו שהתועלת תגבר אם הבדיקה תתאחר – תלוי בהתנהלות הקבלן בשטח, במורכבות הבניין ובעוד מספר פרמטרים.

מי פועל ומזיז דברים בבניין

 

הבעיה בבית משותף היא שהשטח שייך לכולם. כמו בכל תחום בו האחריות משותפת למספר רב של אנשים – עולה השאלה מי ירים את הכפפה? ישנם בתים בהם קם וועד בית שמצליח להוביל את הבניין להזמין בדיקה הנדסית ומרכז את ההתנהלות אחריה, ומולם בתים בם כל החלטה של הדיירים לוקחת הרבה זמן וקושי עד שמגיעים להסכמה של מעל 50% מהדיירים.


ההתנהלות מול הקבלן אחרי הגשת חוות הדעת 

 

מכיוון שמדובר במסמך ארוך בן 200-400  עמודים, המורכבות במעקב אחר התיקונים גדולה. פעמים רבות לוקח לקבלן זמן לעכל את הדוח, להכין את קבלני המשנה לעבודה ולבצע את העבודה. הידיעה כי קשה לדיירים לעקוב אחרי התיקונים, לא תורמת להאצת התהליך. מספר חברי וועד בית מוצאים עצמם במצב בו הם צריכים לתווך את הממצאים לשאר דיירי הבניין ולעקוב אחר ההתנהלות מול הקבלן. ההמצאות שלנו מאחורי הקלעים, תומכת ומסייעת לבצע את ההחלטות הנכונות.

 

למה לבחור בנו לבדיקת בית משותף?

 

כי השירות שלנו הוא הרבה מעבר למאות הדפים המודפסים שתקבלו. בדרך הארוכה בין הבדיקה ההנדסית לבניין תקין – יהיו צמתי החלטה רבים. המהנדס ארד עם היכולת הבינאישית העדינה המאפיינת אותו והמוניטין המקצועי אותו צבר בתחום – יהיה שם בשבילכם. במקרים בהם נדרש מהלך משפטי של תביעה מול הקבלן, יוצעו מספר עורכי דין עם עשרות שנות ניסיון בתחום ליקויי הבנייה ואת התיק ילווה המהנדס ארד בפן ההנדסי. ליווי זה מעלה את סיכויי הצלחת התיק באופן משמעותי. נציין כי המהנדס ארד  ממונה מטעם בתי משפט ובתי דין שונים בארץ כמומחה מטעמם בתיקי ליקויי בנייה.

 

איך אוספים אל כל הדיירים ומחליטים? 

 

חברי וועד בית או אפילו דיירי הבנין כולם, שמתלבטים בשאלות הנוגעות לביצוע הבדיקה ההנדסית בבניינים, מוזמנים לפנות למשרדינו  ולבקש תיאום של פגישה לא מחייבת עם המהנדס ארד בעצמו, בבניין שלכם.